(Polski) Spływy kajakowe Kaszuby

Malownicze okolice Przechlewa są idealnym miejscem na spływy kajakowe. Kaszuby zapewniają nie tylko pełne uroku krajobrazy, ale również doskonałe warunki hydrograficzne. Liczne rzeki przepływające w tym regionie pozwalają na odkrywanie kaszubskich uroków znad wody. Nasza wypożyczalnia kajaków udostępnia dobrej klasy sprzęt. Oferujemy na wynajem kajaki 1-, 2- i 3-osobowe, a także odpowiedni osprzęt, wiosła i kamizelki asekuracyjne.

Umożliwiamy wynajem sprzętu wodnego osobom indywidualnym oraz firmom. Organizujemy także spływy kajakowe jedno – i kilkudniowe. Nasza oferta to sposób na urozmaicenie pobytu na Kaszubach bądź aktywne spędzenie kilku dni urlopu na łonie natury. Proponowane przez naszą firmę i wypożyczalnię rozwiązania to również ciekawa atrakcja na imprezy integracyjne i teambuildingowe.

Poznajcie uroki Brdy! Pokonajcie nurt Parsęty! Zabierzcie ze sobą niezapomniane wspomnienia!

Spływy jednodniowe

Cały dzień na wodzie! Spływy jednodniowe to okazja do zasmakowania w kajakarstwie rekreacyjnym. Podczas przeprawy uczestnicy pokonują łagodniejsze odcinki Brdy bądź jej dopływów. Na przebycie trasy przewidzianych jest kilka godzin. Szczegóły ustalamy indywidualnie.

Spływy 2 – 3 dniowe

Kilkudniowe spływy kajakowe to doskonały sposób na relaks. Na 48 lub 72h uczestnicy oderwani zostają od codziennych problemów i pokonują mniej bądź bardziej rwące nurty kaszubskich rzek. Zapewniamy dowóz uczestników oraz sprzętu, a także przewóz bagaży na trasie.

Spływy indywidualne

Niecodzienna atrakcja dla pracowników! Spływy firmowe to propozycja na imprezy integracyjne. Jesteśmy w stanie zorganizować kilkugodzinny lub kilkudniowy wyjazd. Dostosowujemy przebieg i długość trasy do średniej poziomu uczestników. Zapewniamy świetną zabawę!

Spływy firmowe

Dopasowane do konkretnych oczekiwań spływy indywidualnych to oferta skierowana do osób, których kajakarstwo zaciekawiło. Przygotowujemy trasę i wybieramy rzeki zgodnie z możliwościami oraz stopniem zaawansowania uczestnika. Odpocznij aktywnie, tak jak lubisz!

Rzeki, na których organizujemy spływy:

Brda

Idealną rzeką kaszubską na spływ kajakowy jest Brda. Jej wartki nurt i kręty bieg dostarczają wielu emocji. Jednocześnie zachwyca położenie. Pokonując trasę można podziwiać piękne krajobrazy i wyjątkowe atrakcje przyrodnicze. Zasmakuj w przygodzie na Brdzie!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Chocina

Lewy dopływ Brdy dostarcza wrażeń estetycznych. Chocina przepływa przez teren Borów Tucholskich i pozwala podziwiać to, co z lądu trudne do zauważenia. Bieg mocno meandruje i uchodzi do rozległego jeziora Krasińskiego. Choć na chwilę daj się porwać Chocinie!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Drawa

Rzeka wypływa w okolicach kaszubskiej wsi Zdroje. Pokonując kajakami tę trasę, uczestnicy przepływają przez rezerwat przyrody Dolina Pięciu Jezior, a także w pobliżu zabytkowych elektrowni wodnych z XIX wieku. Spróbuj swoich sił podczas przeprawy Drawy!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Gwda

Prawy dopływ Noteci pozwala odkrywać malownicze krajobrazy na pograniczu Pojezierza Wałeckiego i Pojezierza Krajeńskiego. Na trasie spływu rzeka wpada do jeziora Wierzchowo. Jej bieg przecina się z drogami lądowymi. Poczuj moc przygody na wartkim nurcie Gwdy!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Łeba

Idealna rzeka dla kajakarzy z dużym doświadczeniem. Trudne odcinki wymagają wprawy w posługiwaniu się wiosłem, a także opanowania. Łeba dostarcza ogromnych emocji i pozwala delektować się pejzażem Pojezierza Kaszubskiego. Nic tyle adrenaliny nie doda, co Łeba!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Łupawa

Malownicza trasa kajakarska na Łupawie to okazja do podziwiania widoków pięknego Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. W dolnym odcinku znajduje się aż sześć elektrowni wodnych, które uatrakcyjniają naturalny pejzaż. Pozwól by poprowadziła Cię żwawa Łupawa!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Modra

Nieregularne brzegi i dość wartki nurt sprawiają, że ten dopływ Brdy jest ciekawym wyzwaniem dla średniozaawansowanych kajakarzy. Trasa uwodzi pierwotnym wdziękiem, nieodkrytych ostępów leśnych oraz rozległych polan i łąk. Odkryj jak wygląda dzika rzeka Modra!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Parsęta

Długość rzeki determinuje jej różnorodność. Parsęta przepływa przez nadzwyczaj malownicze tereny leśne, jak też zabytkowe miasta. Trasa nadaje się dla amatorów, trudności nastręcza tylko górny odcinek z bystrym nurtem. Sprawdź jak odmienna potrafi być Parsęta!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Piława

Rzeka tworzy malowniczy szlak wraz z urokliwymi jeziorami. Dostarcza wielu przeżyć estetycznych, dzięki naturalnym pejzażom, towarzyszącym w trasie. Szlak mogą pokonywać także amatorzy, jest łatwy, momentami nieco uciążliwy. Zrelaksuj się podczas przeprawy Piławy!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Rurzyca

Niewielki dopływ Gwdy zapewnia wiele pięknych wspomnień. Pokonując trasę uczestnicy pozostają w przyjemnym zacienieniu. Cała rzeka kryje się w leśnych ostępach, co pozwala delektować się pięknymi krajobrazami i zapewnia przyjemny cień. Odkryj tajemniczy urok Rurzycy!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Słupia

Malownicza rzeka idealnie nadaje się na spływy kajakowe. Intryguje cudownymi widokami i zachwyca ciekawą infrastrukturą, także historyczną. Na całej trasie znajdują sie elementy infrastruktury turystycznej. Przekonaj się jak z wrażenia osłupia rzeka Słupia!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Wda

Długość rzeki sprawia, że spływ umożliwia odkrywanie jej uroków w leśnych ostępach Borów Tucholskich, jak i rozległą przestrzeń jezior tzw. kaszubskiej wielkiej wody. Meandrująca trasa angażuje, dostarcza emocji i zapada w pamięć. Sprawdź jak atrakcyjna jest Wda!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Wieprza

Nurt rzeki wypływa z jeziora Białego na Pojezierzu Bytowskim i brnie przez zalesione tereny. Uczestnicy spływu, pokonując tę trasę mogą cieszyć się także widokiem zabytkowych miasteczek oraz efektownych zapór wodnych. Przygody zapach zwietrzysz wiosłując na Wieprzy!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ

Zbrzyca

Niewielki dopływ Brdy dostarcza wielkich doznań estetycznych. Rzeka przepływa przez Równinę Charzykowską i pokonuje kilka jezior. Uczestnicy spływu mijają na trasie romantyczne wysepki i ptasie rezerwaty. Przekonaj się jakimi widokami zachwyca Zbrzyca!

Gmina: XYZ
Powiat: XYZ
Region: XYZ